Idea

Kulturalne Orłowo to cykl interdyscyplinarnych działań kulturalnych, które odbędą się w przestrzeni całej dzielnicy Orłowa. Przez kilka miesięcy odbędą się warsztaty, wykłady, spacery historyczne, plenery fotograficzny, konkurs fotograficzno-filmowy, konkursy literackie i plastyczne skoncentrowane wokół pięknej dzielnicy Orłowa.

Wszyscy uczestnicy projektu mogą dokumentować i przedstawiać swoje ulubione miejsca Orłowa w jednej z wybranych form artystycznych. Powstaną z nich małe współczesne opowieści nie tylko o dzielnicy, ale też jego mieszkańcach.

Efekty działań i prace artystyczne zaprezentowane zostaną wspólnie podczas wernisażu, który przebierze formę sąsiedzkiego pikniku artystycznego i aktywności w różnych częściach dzielnicy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni a w szczególni mieszkańców dzielnicy do udziału w wydarzeniach. Udział jest bezpłatny, ale na wybrane wydarzenia obowiązują zapisy online.

Wszystkie wydarzenia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi 10+ ale oczywiście również samych dorosłych.


Pomysłodawcą i organizatorem projektu Kulturalne Orłowo jest Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa, odpowiedzialne m.in. za takie wydarzenia jak Kino Letnie w Orłowie czy Dni Krytyki Filmowej w Gdyni. Partnerami projektu są Rada Dzielnicy Orłowa, Towarzystwo Przyjaciół Orłowa, Sala Kultury Art 39 przy Zespole Szkół Plastycznych, Zespół Szkół Plastycznych, Kino Letnie w Orłowie.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.