Warsztaty Dźwięki Dzielnicy

Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziny na wyjątkowy spacer po Orłowie – spacer dźwiękowy. Nauczymy się na nim uważnego słuchania i nasłuchiwania dźwięków. Nagramy różne dźwięki okolicy szum morza, latające mewy, odgłosy ulicy, plaży czy gwar placu zabaw. Poszukamy dźwięków charakterystycznych dla naszej dzielnicy. Nagrane pliki dźwiękowe zamieścimy na stronie projektu i stworzymy dźwiękową mapę Gdyni Orłowa.

Spacer dźwiękowy oraz warsztat wprowadzający do uważnego słuchania poprowadzi Magdalena Świerczyńska-Dolot, od kilkunastu lat związana z radiem i dźwiękiem zawodowo. Pracowała w Polskim Radiu i rozgłośniach prywatnych. Uwielbia opowiadać dźwiękiem ludzkie historie. Oprócz reportaży, tworzy też audio przewodniki i podcasty. Laureatka Stypendium im. Jacka Stwory, nominowana do Prix Europa, Grand Press, nagrodzona Prix Bohemia (wraz z Katarzyną Michalak) za projekt www.nieslysze.pl. Prowadzi zajęcia w przedszkolach i szkołach z uważnego słuchania. 

Sprzęt nagrywający zapewniają organizatorzy.

Dla kogo

Spacer przeznaczony dla dzieci 8+. Dzieci do 12 lat powinny znajdować się pod opieką rodziców. Czas trwania całości ok. 3 godzin.

Zapisy

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod mailem: biuro@kulturalneorlowo.pl

W zgłoszeniu prosimy podać

  • datę i nazwę warsztatów
  • ilość i wiek osób